Základní informace o ŠD

Školní družina je určena pro žáky 1. stupně ZŠ, je rozdělena do oddělení. V každém oddělení pracuje jedna paní vychovatelka. Při přijímání jsou upřednostňováni žáci s pravidelnou docházkou do školní družiny a žáci 1.,2. a 3. ročníku.

Školní družina má vlastní prostory jen pro dvě oddělení ostatní oddělení jsou umístěny v kmenových třídách. Výhodou je, že děti prostředí znají, nemusí se příliš přemísťovat. Nevýhodou je, že jsou vlastně po celou dobu pobytu v ŠD v prostředí, kde probíhá výuka. Toto je náročnější i na neustálé dodržování pořádku při všech činnostech (pracovních, výtvarných i při volných hrách), aby nenarušovaly činnosti školního vyučování.

Do školní družiny jsou přijímány žáci na základě vyplněné přihlášky zákonným zástupcem dítěte. V případě naplnění kapacity školní družiny mají přednost děti z nižších ročníků.

K dalšímu využití máme k dispozici sálek, tělocvičnu, školní hřiště, cvičnou kuchyňku, počítačové učebny. Na školním hřišti jsou k dispozici různé herní prvky. Pro volnočasové aktivity může školní družina využívat i dětská hřiště v okolí školy.

Při školní družině pracuje několik kroužků, které jsou určeny jen pro děti přihlášené do školní družiny. K pravidelným aktivitám patří i návštěvy kina, sauny, knihovny, čtenářský klub, vyrábění a vaření s rodiči, maškarní karneval, halloweenský večer, pořádání divadelních a hudebních představení. Děti chodí na pravidelné vycházky do okolí Votic, tzv. „Šnečí toulky“.

O prázdninách jezdí děti na výlety za zábavou i poznáním.